Základní školy

Projektový den - polytechnická výchova ZŠ

MALÝ PROJEKTANT

Projektový den Malý projektant je připraven podle požadavků projektu Šablony.

Je rozdělen do dvou částí: Malý projektant a Malý kutil.

V první části lektorka děti seznámí s projektováním staveb a na toto téma s nimi diskutuje. Společně si prohlížejí obrázky projektů domů i jiných staveb a povídají si o postupu stavby domu. Pak se třída rozdělí do skupin a každá z nich si vyprojektuje (nakreslí) jednu stavbu na velký arch papíru.

Tuto stavbu (nebo jednodušší - dle věku a schopností dětí) poté postaví z velkých barevných cihliček, které přivezeme s sebou.

 

V druhé části si malí kutilové vyzkouší čtyři činnosti s reálným nářadím - smirkování, zatloukání, šroubování, řezání. Nářadí k těmto činnostem si přivezeme vlastní. Pokud vaše škola vlastní ponk s nářadím, určitě ho rádi využijeme.

Podle věku a zručnosti dětí vznikne jednoduchý výrobek, např. bedýnka, krabička na tužky apod., kterou si pak s p. učitelkami mohou natřít, nalakovat a dále s ní pracovat.

 

Délka projektového dne: 4 vyučovací hodiny

Doporučený počet dětí: max. 20, ale je možné si dohodnout více variant

Cena: 3 600 Kč

 

Máte - li zájem o náš projektový den ve výuce, kontaktujte nás prosím na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ozveme se vám zpět.

 

Informace

Vzděláváme mimo zajetý systém.

Respektujeme potřeby každého z vás.

DIPOT EDU s.r.o.

Adresa

DIPOT EDU s.r.o.

Tyršova 143/7
697 01 Kyjov
(okres Hodonín)