Projektové dny

Projektové dny

Projektové dny

V současné době pod naším vedením probíhají projektové dny ve výuce i projektové dny mimo školu pro mateřské a základní školy. Jejich zaměření, časová dotace i cena je přizpůsobena Šablonám III. Další projektové dny budou přizpůsobeny operačnímu programu Jan Ámos Komenský. Pokud si škola přeje zařadit do připravovaných Šablon náš projektový den, lze se na něm domluvit předem, případně ho škole připravit na míru.

Všechny pomůcky k projektovému dnu si přivezeme, potřebujeme pouze prostor a v případě polytechniky buď ponk, stolky, nebo dílnu.

Projektový den ve výuce, projektový den mimo školu

(mateřská škola, základní škola)

zaměření - polytechnická výchova

počet dětí: nejlépe kolem 10-20

věk: předškoláci, mladší školáci

časová dotace: 4 vyučovací hodiny,

podle domluvy s přestávkou, v blocích, ve skupinách

cena: 3 600 Kč

 

Jak projektový den probíhá

Aktivity jsou rozděleny do dvou částí:

1. Projektant a stavitel

2. Malý kutil

V první části si s dětmi povídáme o tom, co je to stavba, jaké stavby znají a jak stavba vzniká. Senámíme se s obrázky různých druhů staveb a s nákresy projektů domů. Poté děti rozdělíme do menších skupin, ve kterých si zkusí nakreslit projekt stavby, kterou si samy vyberou.

Stavbu, kterou si nakreslí, pak postaví z našich přivezených kartonových cihliček, z Lega, někteří i z barevných dřívek či jiných stavebnic.

Druhá část je kutilská, připravená tak, aby si děti vyzkoušely 4 činnosti s reálnými nástroji: smirkování, zatloukání, šroubování, řezání. Pracujeme se svěráky, dřevěnými odřezky, šroubováky, aku-šroubováky, kladívky, pilkou a smirkovací kostkou.

Po ukončení aktivit jsou děti oceněny medailí a stávají se z nich projektanti.

 

 

 

 

Informace

Vzděláváme mimo zajetý systém.

Respektujeme potřeby každého z vás.

DIPOT EDU s.r.o.

Adresa

DIPOT EDU s.r.o.

Tyršova 143/7
697 01 Kyjov
(okres Hodonín)